Drukarka fiskalna emar

We każdych sklepach, także internetowych, lecz więcej w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich także indywidualnych pojawiły się kasy fiskalne. I choć klienci nie zawsze pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w magazynie, to odpowiednio oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla odbiorcę oraz możliwość drukowania paragonu dla posiadacza kasy. Również to posiadacz kasy ustala, czy paragony będące do zestawień z fiskusem, są być publikowane na dodatkowej rolce w klas papierowej, lub że winnym być wyłącznie przeznaczane na cyfrowym nośniku.

W sukcesu klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego właściwości. Grupa klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, że to kolejny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują swoich pracowników do sklepów, na stoiska w środowiskach handlowych czy do punktów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest sytuacja, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i kupujący go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się widzieć w dostępnym miejscu, a klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, jaki że zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia wybierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w której może użyć udział każdy posiadacz paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału bądź usługi na sumę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zarejestrować na kartce loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając kwotę i datę zakupu. Ideą loterii jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał wymienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej chwile przez fryzjerów i kosmetyczki oraz właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.