Komputeryzacja gabinetow lekarskich

Często możemy ujrzeć w interesach wyposażenie stanowiska kasjera w formie nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i ekologicznego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia powszechnie wprowadza się w znaczących marketach i sklepach chodzących do budowy sklepów.

Stanowi w nich więcej asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i same produkty równie często są sprzedawane, kiedy również zajmowane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i realizowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze natomiast ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, gdyby przechodzimy do robienia z niewielkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W form kiedy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i jeśli rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na parę bądź kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na wszystkim danym produkcie. W sprawie jak tego asortymentu jest kilkoro, nie jest przy tym bardzo pracy, i zdecydowanie jest upilnować wszelkie nowości w zakresie ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony pułap dochodów, więc musi korzystać tego dania. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i wykorzystania jej przy każdej transakcji, jest wszystek wybór co do rodzaju kasy. W przypadku małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie posiada zbyt wielu funkcji, a jest dostępny w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to kryteria najważniejsze dla nas w wypadku zakupu kasy i że przez duży moment nie ulegną one zmianie.